Home > O firmie > Historia
26.11.2015

Nowy salon i nowy adres w Warszawie!

Z przyjemnością informujemy, że uruchamiamy dla Państwa nowy salon About S i Klinika Dźwięku w Warszawie, przy ulicy Limanowskiego 11 F.Tym samym opuszczamy ul. Wiertniczą, zbliżając się do centrum Warszawy,...

14.09.2015

DI EXPO 2015 – targi elektroniki użytkowej na Stadionie Narodowym

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska podczas targów elektroniki użytkowej DI EXPO 2015 w dniach 2-4 października na Stadionie Narodowym w Warszawie.Zaprezentujemy się wspólnie z ABOUT – S projektującym inteligentne...

24.06.2015

Duotecno oraz Niko w Klinice Dźwięku

Innowacyjne rozwiązania w dziedzinie automatyki domowej zarówno pod względem technicznym jak i estetycznym oferuje spółka About – S. Firma jest wyłącznym dystrybutorem sytemu belgijskich firm Duotecno oraz Niko, od teraz...

Historia

 

Zdjęcia z budowy

Zdjęcia z otwarcia

Zdjęcia z apartamentu

 

 

Od 21 lat Klinika Dźwięku HOME CINEMA&MORE spełnia z pasją indywidualne oczekiwania Klientów ceniących sobie wysoką jakość dźwięku i obrazu oraz niebanalny design i indywidualne rozwiązania domowej automatyki. Potwierdzeniem naszych kwalifikacji jest szerokie grono zadowolonych Klientów, ale także osiągnięcia na krajowych i europejskich konkursach.

 

Nazwa Klinika Dźwięku powstała w marcu 1999 roku. Od tego momentu stała się wspólna dla dwóch istniejących wcześniej firm:

RAK-SYSTEM-ELEKTRO: Warszawa (rok założenia 1991) oraz SILCAR: Kraków (rok założenia 1996)

Do roku 2002 firma działała w branży samochodowego audio, video i security. W maju 2002 Klinika Dźwięku otworzyła, pierwszy, elegancki salon audio/video w centrum handlowym w Polsce, będąc miedzy innymi pierwszym w Polsce autoryzowanym salonem LOEWE.

We wrześniu 2004 roku Klinika Dźwięku w PROMENADZIE otworzyła na II piętrze nowy salon oraz salon audio/video w Krakowie.

W listopadzie 2007 warszawska Klinika Dźwięku przeprowadziła się do własnego, pierwszego w Polsce (!) inteligentnego apartamentu w Wilanowie, jednak rozwój firmy spowodował, że stał się on za ciasny na siedzibę firmy w roku 2012, pod koniec którego Klinika Dźwięku HOME CINEMA&MORE uruchomiła przy ulicy Wiertniczej 120 w Warszawie inteligentny dom pokazowy KNX z salą kinową i pracownią projektową oraz salonem sprzedaży.

 

W listopadzie 2004 roku po raz pierwszy zaprezentowaliśmy nową salę kina domowego.

Jest to osobne pomieszczenie prezentujące możliwości budowania tego typu sal w domach prywatnych. Prawdziwe kino domowe dostarcza niesamowitych wrażeń właśnie wtedy, kiedy całkowicie odizolujemy się od świata zewnętrznego. Odpowiednia aranżacja takiego miejsca pozwala na całkowity relaks i fantastyczne wprost samopoczucie. W zależności od wielkości takiej sali możemy spędzać tam czas w towarzystwie osób najbliższych, albo zaprosić na niezapomniany wieczór znajomych.
 Ta sala to zaledwie fragment naszych możliwości i pomysłów.

Jeśli myślicie Państwo o budowie sali kinowej we własnym domu zapraszamy do nas. Oferujemy możliwość prowadzenia całego projektu od A do Z. Niezbędne doświadczenie zdobywaliśmy budując zarówno naszą salę kinową, jak i startując w zawodach Multimedia PRO. Co prawda nie istnieją na świecie zawody w tworzeniu systemów domowych, ale w budowie kina samochodowego ( te same zasady 5.1 ) jesteśmy aktualnymi Mistrzami Polski i II v-ce Mistrzami Europy.
Aktualnie prowadzimy kilkanaście podobnych projektów dla Klientów indywidualnych.
Wspólnie z Państwem, z Waszym lub naszym Architektem rozplanujemy całe pomieszczenie dopasowując do Państwa wymagań i zastosowań. Przygotujemy odpowiednią instalację, wykonamy ustalony zakres prac wykończeniowych i zainstalujemy sprzęt. Na koniec przeprowadzimy programowanie, regulacje i kalibracje oraz przeprowadzimy niezbędny instruktaż obsługi.

 

Prawdziwe kino domowe to oczywiście projektor i wielkoformatowy ekran. W naszej sali projektor znalazł miejsce w specjalnie ukształtowanej powierzchni sufitu obitego miękkim, pikowanym materiałem. Tym sposobem pozostaje on całkowicie niewidoczny od strony kanapy. Zastosowaliśmy skonstruowany samodzielnie stały ekran o szerokości podstawy 2, 4 m. Płótno jest naciągnięte na drewnianej ramie, która jest obsadzona w kolejnej, lakierowanej na czarno przestrzennej i ozdobnej ramie. Dzięki temu, kiedy projektor jest wyłączony, a światło włączone ekran wygląda jak puste jeszcze dzieło sztuki, ale w znakomitej oprawie. Boczne zasłony są tutaj elementem wyłącznie zdobniczym.

Nasza sala spełnia również rolę służącą testowaniu sprzętu, dlatego równocześnie pokazujemy dwie możliwości zastosowania głośników. Pierwszy z nich to głośniki zabudowane na stałe w ścianach. To specjalne przetworniki do takiego montażu. W zależności od wykończenia ścian mogą pozostawać nawet całkowicie niewidoczne.
 Drugi system to kolumny głośnikowe wolnostojące. Podstawowy system kina tzw. 5.1 to dwie kolumny przednie, kolumna centralne, dwie tylne kolumny efektowe i subwoofer. W systemach 7.1 stosujemy jeszcze dwa dodatkowe głośniki efektowe.

 

W sali kinowej niezwykłą wagę odgrywa wystrój wnętrza. Tworzy klimat i pobudza zmysły. Zastosowaliśmy zaprojektowane przez współpracującą z nami pracownię Decorum Architekci panele ścienne wykonane z naturalnego drzewa palisandrowego połączonego w taki sposób, że tworzą jednolity wzór słoja wokół nas. Panele są odsunięte lekko od ściany, kryjąc w ten sposób linię światła oświetlającą surowy tynk na dole. Światło, to kolejny niezwykły element. W naszym pomieszczeniu mamy trzy niezależnie regulowane linie. Dzięki sterownikom elektronicznym Gira możemy dowolnie zaprogramować sceny świetlne i uruchamiać je przy pomocy pilota w zależności od potrzeb czy sytuacji.
 Piękno wnętrza pociąga za sobą problemy z akustyką, stąd znalazły zastosowanie ścienne panele pochłaniające odbicia fali dźwiękowej. Nie ma takiej potrzeby przy wykończeniach ścian materiałami. U nas rolę wytłumienia spełnia również sufit, wykładzina podłogowa i meble znajdujące się tutaj.

Całą elektronikę systemu można oczywiście zabudować w specjalnie skonstruowanych szafkach. U nas pozostaje ona widoczna w palisandrowej podstawie. Służy to oczywiście prezentacji i testowaniu różnych urządzeń.
Równie istotnym elementem systemu jest jego sterowanie. Obecnie mamy możliwości stosowania szerokiej gamy pilotów czy paneli LCD. Pozwala to na sterowanie wszystkimi elementami systemu ( np. projektor, ekran elektryczny, rolety, zasłony, oświetlenie, DVD, procesory, amplitunery, urządzenia do popcornu czy lodówka ) z jednego panela.
Można też oczywiście zaprogramować szereg scen, czy kolejności uruchamiania urządzeń, a wtedy seans rusza przy pomocy jednego przyciśnięcia…

Copyright 2012 Klinika Dźwięku | created by oxide creative agency
Top oferta